25
Styczeń
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

Profesjonalna zabawa handlowa to oczywiście fundament odpowiadającego na potrzeby kursantów wykładu przywódczego czy projektu rozwojowego. To właśnie z tej przyczyny kierownicy projektów szkoleniowych potrafią poświęcić wiele tygodni nad wymyśleniem unikalnej symulacji. A gdy już to zrobią usiłują opatentować utwór aby w dalszej kolejności dzierżawić i franczyzowac swój utwór. Zarobki z cieszących się wzięciem ćwiczeń potrafią w wielu wypadkach dochodzić do trzystu tysięcy PLN w skali roku. Rzecz jasna trzeba uwzględnić to co wykażemy na formularzu PIT. Ale i tak jest się o co bić. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, że prawie tysiąc szkoleniowców z rodzimych agencji edukacyjnych kształtuje swoje przychody wyłącznie z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W portalu Goldenline trwa w tej chwili debata w której specjaliści od szkoleń debatują w temacie domniemanego aczkolwiek rzecz jasna nieudowodnionego naruszenia praw autorskich. Spory prawne toczą się w forum dedykowanego opiniom o szkoleniach Training Partners
Omawiane tematy rozedrgały emocje debatujących kadrowców. Co drugi ekspert ma w oparciu o zaledwie parę informacji jednoznaczne kategoryczne wnioski. Poruszane są kwestie proc esu sądowego. Rekomendujemy zalogować się i poczytać.
A tak na boku – problem domniemanego plagiatowania narzędzi trenerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Konsultanci ealizujący szkolenia menedżerskie, konferencje sprzedażowe czy wyjazdy integracyjne mają szereg kontrowersji prawnych. Również prawodawstwo unijne nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.

Categories: Biznes

Comments are closed.