24
Lipiec
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

rp_katalog2.jpgKonferencje firma może przeprowadzać zarówno za pomocą własnego sprzętu, jak i wypożyczonego lub nawet całej wynajętej sali. Oba wybory oferują cały wachlarz możliwych opcji, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć coś na swoje potrzeby i możliwości.

Posiadanie na własność sprzętu służącego do telekonferencji może brzmieć kusząco, jednak w dzisiejszych czasach nie ma takiej potrzeby. Kosztuje on całkiem sporo, a jeśli doliczyć do tego koszty jego utrzymania i płace pracowników, którzy zajmowaliby się tym, czas zwrotu takiej inwestycji nie rysuje się zbyt pozytywnie.

Stąd też powstało wiele firm, których jedynym zadaniem jest oferowanie takowego sprzętu. Większość z nich jest profesjonalna i bardzo rzetelna, dlatego nie trzeba się obawiać o awarie czy poufność danych. Są również firmy świadczące usługi informatyczne – to tzw. Outsourcing IT w Warszawie, który od lat pomaga firmom przetrwać i oszczędzać pieniądze na sprawach związanych z komputeryzacją i obsługą IT.

Warto więc zastanowić się najpierw nad wynajmem, ponieważ jego koszt przeliczony na minuty jest znacznie niższy niż posiadanie sprzętu do telekonferencji. Często zdarza się też, że ludzie są przytłoczeni wizją dyskusji z kilkoma osobami przez telefon. Z tego lęku wynika niechęć do telekonferencji, szufladkowanej wtedy jako „zbyt skomplikowana”. Jednak dzisiaj, w dobie symplifikacji nawet najbardziej skomplikowanych komputerów, gdzie nic nie jest już poza zasięgiem przeciętnego człowieka, nawet konferencje telefoniczne są proste w stosowaniu.

Categories: Informatyka

Comments are closed.